Visa film
Erbjudande Från

Gullbrannagården

Du är välkommen till en härlig familjecamping, 1 mil söder om Halmstad, nära havet med en barnvänlig sandstrand. Nybyggt servicehus med hög standard och en solvärmeanläggning. Varje dag under högsäsong är det barn- och familjeaktiviteter, tipsrundor, hinderbana, volleyboll, sandslottsbygge och mycket annat kul som händer.

Sommarkyrkan bjuder på andakt, gudstjänst och konserter med både kända och okända medverkande, se vårt sommarprogram på vår hemsida.

Utsedd till Årets Camping -95, av tidningen Vi Bilägares läsare.

Välkommen till Gullbrannagården i Halland på Västkusten!

Faciliteter

  • Anpassat för rörelsehindrade

  • Ledarledda barnaktiviteter

  • Café

  • Lekplats

  • Frukostservering

  • Servicebutik

  • Hundar välkomna

  • Skötrum för spädbarn

  • Konferensmöjligheter

  • Strand och bad

  • Kreditkort accepteras

  • Wifi / Trådlöst internet

Övrigt Aktiviteter

Kontakt

 

Öppettider

Öppet

2013-01-01 - 2013-12-31

Öppet fullservice

2013-06-14 - 2013-08-11 08:00 - 22:00

Boende

  • Husbil
  • Husvagn
  • Lägenhet
  • Stuga
  • Tält
  • Vandrarhem
  • Antal tomter 320

  • Antal stugor 27

  • Säsongstomter 140

Boka nu

Från

225 SEK

/natt

Husvagn, husbil eller tält

Gullbrannagården har campingtomter som är 100-130 kvm stora och de flesta har vatten och avloppsanslutning. Det finns tomter för tält, husbilar och husvagnar, samt en reservcamping.

Här finns flera servicehus med hög standard. I ett av dem finns en nybyggd bastu med en liten relaxavdelning. I nära anslutning till bastun finns även två vedeldade badtunnor som kan bokas.

Från

670 SEK

/natt

Lägenhet

Sex nyrenoverade lägenheter invigdes i början av juni månad 2011. De är 19 kvm och har ett rum med en bäddsoffa för två personer, en enkelsäng och en översäng samt kök och wc/dusch. Det finns kyl/frys, kaffebryggare, mikro, spis med ugn, TV och de är fullt utrustade för fyra personer. Lägenheterna har också en liten veranda och ligger fint placerade vid parken.

Från

560 SEK

/natt

Stugor

Här finns flera olika stugtyper. Allt från enklare stugor utan dusch och toalett till fullutrustade västkuststugor med två rum och kök samt dusch och toalett. Stuggäster som bor i de enklare stugorna använder ett fräscht servicehus som ligger ca 50 m från stugorna.

Under högsommaren hyrs alla stugor ut veckovis och övriga delen av året hyrs de ut per dygn.


Boka nu
Klassificering
4 stjärnor
HygienDen sanitära servicen på campingplatsen
MiljöCampingplatsens infrastruktur
ServiceCampingplatsens servicesutbud
RekreationAktivitetsytor på campingplatsen
AktiviteterArrangerade aktiviteter på campingplatsen
Stäng
Besök oss på Facebook
Annonser
Tipsa en vän
Logga in